17 февруари 2019 г.

Какво е Клематис Солидарност?





Здравейте читатели на блога. В тази статия ще ви представя едно красиво цвете, което всеки би искал да го отглежда. Това цвете е многогодишна лиана. Можете да го използвате за да украсите огради, беседки, арки, декоративни решетки закрепени за стени на къщи и гаражи. Който от вас иска да разбере как да го захване и да му е красиво в двора, ви представям тази статия долу:



Клематисът е сред най-атрактивните пълзящи растения, които се чувстват добре на нашите географски ширини. Познати са над 250 вида Клематис. С огромното си разнообразие на цветове и форма на цветовете е естествен избор за придаване на височина и обем в градината или на балкона. Клематис се чувства еднакво добре както засадено директно в градината, така и в саксия или контейнер. Отглежда се изключително лесно като единственото неудобство е необходимостта от привързване и насочване на лианите, тъй като растението се захваща с помощта на мустачки и не залепва по повърхността на стената или оградата. Внимавайте с металните решетки или подпори, особено в тъмни цветове – през топлите дни и при директна слънчева светлина буквално изгарят растенията.
Изключително красиви комбинации могат да се правят при близко засаждане на Клематис с различни цветове.
От съществена важност е да вземете видимо здраво и силно растение, дори и срещу малко повече пари.
Цветове:
Много голяма гама – в почти всички възможни цветове и форми
Изложение:
Слънце и полусянка. Прякото горещото обедно и следобедно слънце може да образува избелели петна по цветовете, но като цяло не са претенциозни. Различните видове имат различна поносимост, затова е добре да знаете точното име на растението.
Подрязване:
Широката и плътна листна маса още от корена се стимулира от ниско подрязване (над пъпки) на част от растението рано напролет. Останалото подрязване (ранна пролет) е нужно за отстраняване на видимо увредените от зимата върхове и за оформяне. Стъблата изсъхват силно през зимата и може да затруднят откриването на място, до което да режем – ясно видимо е къде започват пъпчиците в основата на вече изсъхналите мустачки, има ли пъпки, подрязването под тях е нужно само ако искате да оформите растението. Ако не търсите височина, а широчина и плътност в покритието можете да режете ниско цялото растение.
Проблеми:
Като цяло е много устойчиво растение, но разбира се не е защитен от листни въшки и охлюви. По-специфично заболяване е гъбично, от което могат да изсъхват цели клонки. Както обикновено – наблюдавайте растенията си регулярно и видите ли проблем, откъснете засегнат лист или стъбло и го занесете в агроаптеката за съответния препарат.
Торене:
Регулярното торене с тор за балконски цъфтящи растения помага много за богатия цъфтеж през целия сезон. При торенето е важно да не поливате листата на растението, а само в основата, при корена.
Поливане: 
Не обича твърде много вода, но е добре почвата да не пресъхва. Да се полива в хладните часове на деня, без директно слънце.
Засаждане:
Полейте обилно растението, така че да можете да го извадите лесно от временния съд като леко притиснете меките му стени и придърпате внимателно растението от основата му. Целта е да извадите корените, заедно с цялата почва от временната саксия. Поставя се в достатъчно дълбок съд или дупка, която да побере без никакви трудности корена и...(За да прочетете НАТИСНЕТЕ ТУК)

Уважаеми читатели, който от вас е доволен от тази статия, която съм ви представил и някой има доброто желание да подпомогне блога или неговия автор, моля последвайте връзката

Няма коментари:

Публикуване на коментар